تنظیمات عمومی نقشه کشی


تنظیمات کلی
-    مقیاس کلی نقشه: با استفاده از این گزینه می‌توانید مقیاس تمامی اجزای نقشه را به طور هم‌زمان تغییر دهید.

بلاک‌ها
در این قسمت می‌توانید ابعاد و مشخصات بلاک‌های کد (CAD) مورد استفاده در نقشه‌ها را ویرایش کنید و یا بلاک جدیدی را از میان بلاک‌های موجود برای هر بخش انتخاب کنید.
 

آموزش نرم افزار سازه نگار

تصویر 5-1-1: بلاک‌ها


*    برای مثال در تصویر بالا در صورت نیاز می‌توانید برای بلاک "نشانگر ارتفاع" با استفاده از قسمت "نام بلاک"، بلاک جدیدی را انتخاب کنید و یا مشخصات ظاهری نظر مقیاس و زاویه آن را تغییر دهید. در قسمت "نام بلاک" لیستی از تمام بلاک‌های موجود در سازه نگار وجود دارد.
*    راهنمای اضافه کردن بلاک جدید: در صورتی که برای هر یک از بخش‌های ذکر شده در قسمت انتخاب بلاک تمایل به استفاده کردن از بلاک جدیدی خارج از آرشیو سازه نگار را دارید، باید ابتدا این بلاک جدید را به فایل Blocks.dwgواقع در محل نصب سازه نگار اضافه کنید. سپس سازه نگار را بسته و مجدد باز کنید تا محتوای فایل Blocks.dwg توسط سازه نگار بازخوانی شود.سپس دوباره به این قسمت از تنظیمات مراجعه کنید و از قسمت "انتخاب بلاک" نام بخش مربوطه و از قسمت "نام بلاک"، بلاک جدید را انتخاب کنید.

لایه‌ها
در این قسمت کاربر می‌تواندلایه‌های(Layers) مورد استفاده سازه‌ نگار در فایل خروجی CADرا ویرایش کند و یا لایه‌ای به لایه‌های موجود اضافه کند. برای تغییر رنگ یک لایه، پس از انتخاب نام لایه کلید تغییر را کلیک کنید تا پنجره تصویر زیر باز شود. سپس رنگ جدید را انتخاب و دکمه قبول را کلیک کنید.
 

آموزش نرم افزار سازه نگار

تصویر 5-1-2: پنجره انتخاب رنگ لایه


نوع متن‌ها
در این قسمت کاربر می‌تواند نوع متن‌های (Text Styles) مورد استفاده در فایل خروجی سازه نگار را ویرایش کند و یا نوع متن جدیدی به فایل خروجی اضافه کند. برای ویرایش هر یک از متن‌های مورد نظر ابتدا نام آن را انتخاب کنید، سپس کلید تغییر را کلیک کنید تا پنجره زیر باز شود. در این پنجره می‌توان فونت، ارتفاع و شیب متن را تغییر داد. در پایان دکمه قبول را بزنید تا پنجره بسته شود.
*    با اضافه کردن یک نوع متن در این قسمت، کاربر می‌تواند از این نوع متن اضافه شده در قسمت‌های دیگر نقشه کشی استفاده کند.
*    در صورتی که کاربر یک نوع متن را در این قسمت ویرایش کند، این نوع متن در تمام قسمت های نقشه کشی که مورد استفاده قرار گرفته است، تغییر خواهد کرد. در صورتی که می خواهید که نوع متن مورد نظر فقط در یک قسمت خاص از نقشه کشی تغییر کند، پیشنهاد می شود ابتدا یک نوع متن جدید تعریف کرده و این نوع متن را در قسمت نقشه کشی مورد نظر مورد استفاده قرار دهید.

آموزش نرم افزار سازه نگار

تصویر 5-1-3: پنجره ویرایش نوع متن

نوشته شده توسط  پویا حیاتی
دوشنبه, 17 فروردين 1394 ساعت 13:58
بازدید 1659 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 17 فروردين 1394 ساعت 13:58
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « نقشه کشی نقشه کشی مقاطع »